Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Rezek

 O svém dětství poutavě a živým jazykem píše ve své první knize lakonicky nazvané "Thienfeld". Tato kladenská čtvrť, ale hlavně jeho kamarádi v ní se mu natolik vryli do paměti, že před téměř dvaceti lety zorganizoval, na popud Pavla Mudry, první setkání přátel Thienfeldu, které organizuje dodnes, již jako lídr tohoto klubu. Setkávají se tam přátelé, kteří se znají i více než šedesát let. Svoji druhou knížku "Zatracení parchanti" situoval do dětského domova v Hřiměždicích u Příbrami, kde strávil jako malý chlapec dva roky, jenž vydaly za dvacet.

Je také muzikant, i když on sám se za něho nepovažuje. Svůj pěvecký um však více jak patnáct let zúročoval v kavárně hotelu Kladno se skupinou Václava Škváry. A později se skupinou Taurus, mimo jiné také ve Vídni, v Innsbrucku, ale i v polském Gdaňsku. Je spoluautorem hymny kladenských hokejistů "Jedeme, Kladno, jedeme!" a hymny fotbalistů SK Kladno "Ať Kladno zase hází".  Je také autorem hudby písně "Z knihami se kamarádím", jenž  v roce 2004 vyhrála v soutěži Bonanza na Country rádiu. Známá je i jeho spolupráce s "kladenským bardem" Josefem Fouskem z konce devadesátých let minulého století. Jejich společná píseň "Psí meditace" zněla několik let na radiu Relax.

Rezek je Kladeňákem, i když se jím cítil pod kouřem ze sta komínů více. Zasloužil se o to, že zakladatel Poldi hutě, a tvůrce stoleté perspektivy města - Karl Wittgenstein, má ve městě pamětní desku a také náměstí nesoucí jeho jméno.

V rukopise je  jeho třetí literární počin, pracovně nazvaný "Kladenský dekameron". 

Medailon Jiří Rezka také na: http://www.cbdb.cz/autor-27631-jiri-rezek

 

František Baďura

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What you penury to be informed back high-pitched blood affliction

(AArrodaSom, 29. 7. 2018 15:49)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-inde-comparateur/